+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Волейболистите на "Нефтохимик" ще играят на финала на Суперлигата

Бургазлии влизат в битка за шампионската титла срещу ЦСКА или Монтана.

Отборът на "Нефтохимик 2010" се класира за финала в националната Суперлига при волейболистите след 3 победи срещу "Пирин" - Разлог.

Бургазлии надиграха и в третия мач от полуфиналните плейофи своя съперник. Успехът в зала "Скаптопара" в Благоевград беше изкован с убедителното 3:0 гейма /29:27, 25:20,25:15/. Най-резултатен с 18 точки беше Валентин Братоев. Жани Желязков завърши с 15 точки. Много силен  мач изигра младата надежда на бургаския и българския волейбол Георги Петров. Младежкият национал се отчете с 13 точки, при над 70 процента успеваемост в атака.

Съперникът на бургазлии в битката за шампионската титла ще бъде определен в другия полуфинал, в който ЦСКА води с 2:1 победи срещу "Монтана". Предстои четвърта среща в столичната зала "Христо Ботев". При изравняване на победите в серията, ще има пети двубой в Монтана на 5 април.

Вече са ясни датите и домакинствата на финалните мачове. Играе се до 3 победи от 5 срещи. Първите две са на 12 и 13 април в зала "Младост". Третият и евентуално четвърти мач ще са в София или Монтана на 19 и 20 април. Ако се стигне до пети двубой, той отново ще е в Бургас.