+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Ивет Лалова на финал на 200 метра на световното в Пекин

Ивет Лалова се класира за финала в бягането на 200 метра на световното първенство по лека атлетика в Пекин. В първа серия Лалова измина дистанцията за 22.32 секунди, което е нейно най-добро лично постижение, подобрявайки 22.51 секунди, което даде през 2004 година в Мадрид. Времето на българката е четвъртото най-силно в трите полуфинални серии в дисциплината.

За финалите се класираха първите две атлетки от всяка от трите полуфиналния серии, плюс двете най-добри времена. Едното от тях бе именно на Лалова, а другото на Вероника Кембъл-Браун (Ям) - 22,47. Общо постижението на българската спринтьорка е четвърто от всички участнички в полуфиналите.

Най-бърза в полуфиналите беше британката Дина Ашър-Смит, която спечели третата серия с 22,12 сек. Европейската шампионка на 100 и 200 м. Дафне Схипърс (Хол), която в Пекин спечели сребърния медал на 100 м, нямаше проблеми във втората серия и финишира първа 22.36 сек.

В серията на Лалова победи Илейн Томпсън (Ям) - 22,13, а втората остана Кандис Макгроун (САЩ) - 22,26 сек.За финалното бягане, което е днес, се класираха още Дженеба Тармох (САЩ) с 22.38 и Шерън Симпсън (Ям) с 22.53 сек.