+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Интер на колене пред Лацио след вълнуващ сблъсък

Отборът на Лацио победи с 3:1 като домакин Интер в първия мач от 15-ия кръг на италианската Серия "А", предаде "Sportal.bg".

Отборът на Лацио победи с 3:1 като домакин Интер в първия мач от 15-ия кръг на италианската Серия "А", предаде "Sportal.bg". В голяма част от мача "орлите" от Рим напълно надиграха европейския клубен шампион, но в последния четвърт час на срещата гостите от Милано се вдигнаха на щурм и бяха доста близо до това да измъкнат точка. Лацио поведе в резултата с куриозен гол на защитника Джузепе Биава в 27-ата минута, а в 52-ата аржентинският нападател Мауро Сарате отбеляза второто попадение за клуба от Вечния град.

В 74-ата минута бившият нападател на Лацио Горан Пандев върна надеждите на "нерадзурите", като намали на 1:2, но футболистите на Рафаел Бенитес не успяха да се спасят от поражение в последните минути. В 89-ата минута халфът Ернанеш сложи точка на спора, разписвайки се за 3:1. Победата бе първа за Лацио срещу Интер в Серия "А" от много време насам и позволи на "орлите" да се изравнят по точки с лидера в класирането Милан, който в събота приема Бреша. Лацио и Милан са с по 30 точки на първите две места, а Интер е едва шести с 23.

В отсъствието на наказания камерунски нападател Самуел Ето'о и на възстановяващия се от травма аржентински стрелец Диего Милито, Интер бе беззъб в атака през първото полувреме и в голяма част от второто. Още през първото полувреме пък сръбският халф на Интер Деян Станкович получи травма в бедрото и бе сменен от Тиаго Мота.

Домакините можеха да открият резултата още в 19-ата минута, но невероятен пропуск направи халфът Стефано Маури. Почти от голлинията той не успя да вкара топката във вратата след центриране на Маура Сарате отляво. В тази ситуация решително се намеси капитанът на Интер Хавиер Санети, който в последния момент успя да подложи крак и да избие топката от голлинията.

"Орлите" на Едоардо Рея все пак материализираха превъзходството си в 27-ата минута, макар и с малко куриозен гол, дело на Джузепе Биава. Бранителят се разписа след центриране от корнер и удар с глава на Ернанеш, след който Камбиасо се опита да изчисти от голлинията, но топката се удари в гърдите на Биава и влезе във вратата.

В 32-ата минута Интер отговори на предизвикателството с мощен шут на холандската си звезда Уесли Снайдер от фаул. Вратарят Фернандо Муслена изби, но не по най-добрия начин, Лусио стреля, но неточно, а малко не достигна на Естебан Камбиасо да засече топката в мрежата на домакините.  Седем минути след почивката Лацио се доближи до победата. Сарате получи извеждащ пас от Ернанеш, изпревари младия бранител Феличе Наталино и с майсторски удар преодоля вратаря Лука Кастелаци - 2:0 за "орлите".

Столичани продължиха да нападат и в 57-ата минута Серджо Флокари бе много близо до трети гол за Лацио, но Лука Кастелаци спаси с решаваща намеса. Малко след това Кастелаци отново трябваше да действа решително, за да изчисти топка, отправена към Сарате. В 69-ата минута Маури направи втория си фрапантен пропуск в мача, като от непосредствена близост не уцели вратата и Лацио пропиля златен шанс да реши мача в своя полза.

В 74-ата минута Интер малко изненадващо се върна в мача, а Лацио загуби контрола върху развитието на срещата. Бившият нападател на "орлите" Горан Пандев простреля отблизо Муслера, след като получи топката от най-добрия играч на Интер в двубоя - Уесли Снайдер. В 79-ата минута самият Снайдер бе много близо до изравняване на резултата, но ударът му мина встрани от вратата. В 86-ата минута Лацио извади късмет, след като защитникът на Интер Иван Рамиро Кордоба стреля отблизо право в тялото на Муслера след изпълнение на ъглов удар. Секунди след това Муслера спаси и изстрел на Снайдер.

Всичко свърши в 89-ата минута. Домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар от изгодна позиция. Зад топката застана Ераннеш и той с великолепен шут матира Кастелаци и реши мача в полза на Лацио. В добавеното време пък съвсем малко късмет не достигна на Снайдер да увенчае силната си игра с красив гол. Ударът му обаче се отби от напречната греда и не пожела да влезе във вратата на Муслера.