+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

17 медала за бургаски клуб от първенството по карате киокушин

За осма поредна година град Бургас бе домакин на традиционното Първенство по карате киокушин "КУПА БУРГАС 2013" за деца от 5 до 14 години, което се състоя в спортна зала "Младост".

За осма поредна година град Бургас бе домакин на традиционното Първенство  по карате киокушин "КУПА БУРГАС 2013" за деца от 5 до 14 години, което се състоя в спортна зала "Младост". Турнирът се организира по инициатива на Международната Карате Организация Киокушинкайкан (IKO), която го реализира чрез IKO България и Община Бургас.

В съревнованието премериха сили около 170 състезатели от клубове в страната, практикуващи карате Киокушин, които на официалното откриване бяха приветствани от Веселина Деведжиева - Директор Дирекция "Спорт" към Община Бургас. Клубът-домакин на Първенството - СК"Киокушин Спирит Бургас, с треньор Световната Шампионка на ката Сенсей Гергана Апостолова, успя да спечели следните призови места сред финалистите: Богомил Костов, Максим Бояджиев, Мартин Мавров и  Магдалена Кьосева заеха първите места.

На вторите места се класираха Александър Папазян, Атиа Андонова, Маринела Христова, Георгий Иваниадзъ, Деница Илиева,  Мартин Тенев и Грета Бояджиева. Константина Политова, Стефани Турманова и Мартин Янков останаха трети, а четвърти - Владимир Стаматов, Георги Балев и Георги Димитров.

На финалистите в състезанието бяха раздадени и специални награди:

- Награда за "НАЙ-ТЕХНИЧЕН СЪСТЕЗАТЕЛ" - на Стефан Савов от СК"Карате Киокушинкай" - гр.Ямбол;

- Награда за "НАЙ-ГОЛЯМ БОЕН ДУХ"  - на  Маргарита Йондрова от СК"Ичи Геки - Варна";

- Наградата за "НАЙ-МАЛЪК СЪСТЕЗАТЕЛ" бе връчена на 4-годишния Александър Станев от СК"Киокушин Спирит" - гр.Бургас.

Отборът на Световният Шампион Емил Костов - СК"ИЧИ ГЕКИ - Варна" защити ОТБОРНАТА КУПА.