+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Бургазлии разгромиха гърците от "Олимпиакос" с 3:1 в четвъртфинал за купата на CEV

Реваншът между двата тима е на 14 февруари.

Шампионът на България "Нефтохимик 2010" надигра като домакин гръцкия гранд Олимпиакос (Пирея), където играе бившият капитан на България Тодор Алексиев, с 3:1 (18:25, 29:27, 25:22, 25:21) в първия мач от 1/4-финалите на втория по сила европейски турнир – за Купата на CEV, който се игра в зала "Младост" в Бургас.

С този успех волейболистите, водени от новия си старши треньор Николай Желязков направиха сериозна крачка към класиране на 1/2-финалите на турнира, предават от волейболната ни федерация. Реваншът между двата тима е на 14 февруари (сряда) от 17:00 часа българско време в зала "Мелина Меркури".

Шампионите на България се нуждаят от успех, с независимо какъв резултат, за да продължат напред към полуфиналите за Купата на CEV и да постигнат най-големия си успех на европейската сцена. От друга страна съставът от Пирея ще гони задължителна победа в домакинството си с 3:0 или 3:1, за да стигне поне до Златен гейм, който ще бъде на гръцка земя.

Победителят от този 1/4-финал ще спори на полуфиналите срещу победителя от двойката между швейцарския Линдарен Волей (Амрисвил) и италианския гранд Тренто.

Реализатор за Нефтохимик бе Николай Учиков с 23 точки (1 блок, 2 аса и 48% ефективност в атака) за победата. По 13 точки за успеха добавиха капитанът Георги Петров (4 блока, 39% ефективност в атака и 44% позитивно посрещане) и словенецът Ален Джорджевич (2 блока, 55% ефективност в атака и 63% позитивно посрещане).

Родният национал Тодор Алексиев стана втори по резултатност за Олимпиакос с 16 точки (2 блока, 1 ас, 42% ефективност в атака и 47% позитивно посрещане). Канадският диагонал и национал Гавин Шмит реализира 18 точки (1 блок, 1 ас и 52% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за победа.