+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

"Дея Спорт" разгроми "Черно море" и излиза срещу ЦСКА на полуфиналите

За MVP в срещата беше определен капитанът Георги Братоев.

Първенецът от редовния сезон в Супер Волей "Дея Спорт" разгроми варненския "Черно море" в третия решителен четвъртфинален плейоф с 3:0 гейма.Момчетата на треньора Франческо Кадеду играха мотивирано, показаха класа и закономерно триумфираха пред около 500 зрители в зала "Младост".

Явното превъзходство на "Дея Спорт" показва и числовото изражение в отделните геймове - 25:11, 25:19, 25:17 за 75 минути игра.

За бургазлии на полето не излязоха контузените Ники Николов и Димитър Василев.

Най-резултатен с 15 точки беше Валентин Братоев. С 12 точки завърши Тодор Димитров, а с 11 Теодор Тодоров.

В полуфиналните плейофи, в които се играе до 3 победи от 5 мача, "Дея Спорт" ще има за съперник тима на ЦСКА.

В първите две срещи домакин е бургаският отбор. Дербитата в зала "Младост" са на 3 април /сряда/ и 6 април /събота/."Нефтохимик 2010" също е на полуфинал. Съперникът ще бъде определен тази вечер в третия четвъртфинален плейоф в София между "Левски" и "Пирин"- Разлог.