+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Два сребърни медала за българчета на източноевропейското първенство по тенис

Димитър Топчийски до 14 г. и Даниел Стоянов до 12 г. спечелиха сребърни медали на източноевропейското първенство до 14 г. в Анталия (Турция).

Димитър Топчийски до 14 г. и Даниел Стоянов до 12 г. спечелиха сребърни медали на източноевропейското първенство до 14 г. в Анталия (Турция). На първенството до 14 г. България беше представена от Димитър Топчийски (ТК "Некст Джен", София) и Владимир Цонков (ТК "Бароко Спорт", гр.София) при юношите и Никол Нунева (ТК "Приста 2011", гр.Русе) и Рада Колева (ТК "Супер Спорт", гр.Варна) при девойките. Треньор на българчета до 14 г. е Петър Атанасов.

Снимка: bgtennis.bg

Във финала на сингъл Топчийски отстъпи с 1:6, 2:6 на №1 в схемата Каан Кошанер от Турция. Владимир Цонков пък завърши на шесто място. Лошото време не позволи на Топчийски и Цонков да изиграят срещата си за бронзовите медали на двойки.

На сингъл при девойките Рада Колева завърши на седмо място, а Никол Нунева на деветото.В надпреварата до 12 г. България беше представена от Даниел Стоянов (ТК "Нефтохимик", гр.Бургас) при момчетата и Илина Илиева (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) при момичетата с треньор Симона Георгиева.Във финала на сингъл Даниел Стоянов отстъпи с 2:6, 4:6 на Бекир Есендагли от Турция.

Преди този мач Стоянов записа пет поредни победи без да загуби сет.Лошото време не позволи на Стоянов да изиграе финалната среща на двойки при момчетата.