+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Двата ансамбъла на България на 3 място след старта в Лисабон

Ансамблите на България за жени и девойки заемат трето място във временното класиране след първия ден на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в Лисабон (Португалия), съобщава сайтът "zonasport.bg".

При ансамблите жени квалификацията в първия ден беше със съчетанието с бухалки. Българките в състав Михаела Маевска, Християна Тодорова, Цветелина Стоянова, Ренета Камберова и Цветелина Найденова бяха последен стартов номер и завършиха състезанието след полунощ. Възпитаничките на Ина Ананиева наредиха на трето място след много добра игра с оценка 16.400 точки. Води ансмабълът на Русия със 17.450 точки, а на второ място е Украйна с 16.700 точки.

Днес надпреварата продължава със съчетанията на топки и ленти, както и индивидуалната надпревара при девойките и жените. В индивидуалното при жените България ще бъде представена от Мария Матева и Kристина Ташева.

При ансамблите девойки българките изиграха съчетанието си с 5 обръча с малка грешка и се наредиха трети след първото изиграване с оценка 14.300 точки. Във временното класиране води Русия с 15.900 точки,следвани от Беларус с 14.800 точки. Съчетанието на българския ансамбъл-девойки направи много силно впечатление с композицията и идеята си и се хареса на специалисти и публика.