info@poligraff.net

info.poligraff@gmail.com

ФК Нефтохимик завърши сезона с шампионска титла и равенство

Нефтохимик завърши сезона с 50 точки и голова разлика 119-9.

Нефтохимик завърши 3-3 в последния си мач за сезона в „Б“ регионална група „Център“ срещу домакините от Русокастро. Зелените си бяха осигурили шампионската титла още преди последния кръг. Макар и без значение, мачът в Русокастро предложи интересна игра с много единоборства и интрига до края. Домакините доказаха, че заслужено са втори в класирането и успяха да достигнат до равенството през второто полувреме на мача.

Срещата започна с превес на Нефтохимик и още във втората минута Алекс Димитров отбеляза от малък ъгъл. Домакините бързо успяха да изравнят, но преди да изтекат 10 минути Ради Иванов възстанови преднината на зелените. До края на полувремето Нефтохимик пропусна да реши мача след няколко пропуска пред вратата на Русокастро.

Второто полувреме започна равностойно. Домакините успяха да отбележат два гола и да поведат в резултата с 3-2. Едното от попаденията им беше след изпълнение на 11-метров наказателен удар. В края на срещата Нефтохимик натисна отново и след статично положение Ради Иванов изравни с глава.

След края на срещата старши треньорът Станислав Жеков и футболистите празнуваха шампионската титла заедно с верните зелени фенове, които бяха пътували за мача. Нефтохимик завърши сезона с 50 точки и голова разлика 119-9. Освен двете равенства с Русокастро, Нефтохимик победи във всичките си мачове, най-често с убедителни резултати.

Нефтохимик: Тодоров, Славов, Бояджиев, Шопов, Илчев , Славилов, Иванов,Исмаилов, Димитров, Тодоров, Мечков.

Голмайстори: Димитров 2′, Иванов 9′, Иванов 80′
ПОМОГНЕТЕ НА НОВИНИТЕ ДА ДОСТИГНАТ ДО ВАС!

Благодарим ти, че си тук и че предпочиташ нашите новини!

Посещавайки PoligrafF.NET, ти подкрепяш свободата на словото и независимата журналистика.