+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Италия е първият финалист на Евро 2020

Тази вечер, отново на "Уембли", ще се изиграе вторият полуфинал в турнира. Един срещу друг ще излязат домакините от Англия и Дания

Отборът на Италия стана първият финалист на Евро 2020, след като победи Испания с 4:2 след изпълнение на дузпи (1:1 в редовното време и продълженията) в първия полуфинален сблъсък от турнира, игран на стадион "Уембли" в Лондон.

И двата гола паднаха през второто полувреме. Резултатът откри Федерико Киеза в 60-ата минута, разписвайки се с красив удар от границата на наказателното поле. 10 минути преди на мача резерварата Алваро Мората изравни, след като беше изведен сам срещу Донарума. В продълженията на мача нови голове нямаше и така се стигна до дузпи, където фаталния пропуск допусна Мората.

Тази вечер, отново на "Уембли", ще се изиграе вторият полуфинал в турнира. Един срещу друг ще излязат домакините от Англия и смелият тим на Дания.