+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Ивет Горанова с бронзов медал от Световното първенство в Дубай

В битката за третото място Горанова победи Дженифър Уорлинг от Люксембург с 4:1 точки.

Олимпийската шампионка от Токио Ивет Горанова добави пореден медал от голям форум в своята колекция. 21-годишната българка спечели бронзово отличие в категория до 55 килограма на Световното първенство по карате в Дубай.

В битката за третото място Горанова победи Дженифър Уорлинг от Люксембург с 4:1 точки. Нашата състезателка поведе с 1:0, но малко след това резултатът беше изравнен. С техника за три точки Ивет направи резултата 4:1 в нейна полза, 17 секунди преди края на мача, което бе достатъчно за успеха.

Това е второ отличие от световно първенство при жените за младата ни надежда в каратето. През 2018г. в Мадрид тя спечели бронзов медал в дебюта си на планетарен форум при жените. Освен това Горанова има титла от Европейските игри в Минск през 2019 г. и бронз от Европейското в Гуадалахара през същата година.

"Щастлива съм от бронзовия медал, въпреки че бяхме дошли за златото. Това е голям успех, тъй като след Олимпиадата нямах време за почивка и бях много задоволена от олимпийското злато, а и ми беше трудно се фокусирам за това първенство.", коментира Горанова пред БНТ.