+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Кметът награди изявени бургаски спортисти за спечелените медали от международни състезания

Най-малките сред тях бяха състезателите по Кудо – 4-годишната Цветина Димитрова и 5-годишния Йоан Грудев от СК „Бушидо“ - Бургас с треньор Калин Стоянов

Кметът Димитър Николов награди шестима бургаски спортисти за постигнатите успехи по време на участията им в международни състезания.

„Гордея се с вашите успехи и високо ценим усилията и труда, които влагате. Вие носите гордост и чест за нашия град. Ще се стремим да ви помагаме и подкрепяме и в тренировките и в участието на големи национални и световни първенства“, сподели по време на срещата кметът Димитър Николов.

Най-малките сред тях бяха състезателите по Кудо – 4-годишната Цветина Димитрова и 5-годишния Йоан Грудев от СК „Бушидо“ - Бургас с треньор Калин Стоянов. Цвети стана национален шампион от турнир по Кудо „Купа Бургас“, а Йоан – най-малкият европейски шампион в категорията 6-7 год.

Снимка: Община Бургас

Отличия за успешното си представяне на Световното първенство по брейкинг и на Балканския шампионат в Солун /Гърция/ получиха състезателите на СК по брейк „Black Style Squad” с треньор Христо Андонов - Пламена Георгиева, Божидар Пехливанов и 10-годишният Никола Николов.

Пламена Георгиева стана световен шампион в категория девойки до 18 год. от Световното първенство по брейкинг през май в Любляна /Словения/. В категорията на Пламена претендентите бяха над 60, а победата й я превърна в двукратен световен шампион в нейната категория. На балканския шампион в Солун през май Пламена Георгиева спечели първото място, а отборът от Бургас стана за осми пореден път Балкански шампион при децата до 15 г.

Божидар Пехливанов, в дуо с Николай Петров от Перник, също се представи достойно, спечелвайки второ място в категория Multiverse 2VS2 или двойки срещу двойки.

Десетгодишният Никола Николов спечели престижното второ място в категория „Baby Battle“.

Само преди дни Бургазлийката Силвия Рашкова постави впечатляващ рекорд. Тя стана първата българка, гмурнала се до дълбочина от 60 метра на един дъх. Това се случи преди броени дни по време на състезанието Freedom Depth Games AIDA в Ларнака, Кипър. Там Силвия Рашкова постави 3 нови национални рекорда по свободно гмуркане. Освен това спечели първо място във всички три дисциплини при жените, за да оглави безапелационно генералното класиране. Силвия Рашкова, която е сертифициран инструктор по гмуркане, притежава вече 8 национални рекорда при жените.