+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Левски продължава след победа над Шкупи, ЦСКА София и ЦСКА 1948 отпаднаха безславно

Така единствените български тимове оставащи в евротурнирите са Лудогорец и Левски.

Левски победи северномакедонския ФК Шкупи с 1:0 и на реванша от втория кръг на Лигата на конференциите, като с общ резултат 3:0 се класира за следващата фаза на турнира. Единственото попадение бе дело на Марин Петков в края на добавеното време. Следващия четвъртък Левски ще гостува в първия двубой на израелския Апоел Беер Шева.

Втора загуба от румънския ФКСБ записа ЦСКА 1948. Така след добра игра през по-голямата част от второто полувреме, снощи те отстъпиха с 3:2 на стадион "Триумфална арка" в Букурещ.  След 0:1 преди седмица в София, отборът на ЦСКА 1948 отпада с общ резултат 2:4.

Същата е съдбата и на ЦСКА София. Румънският Сепси елиминира армейците във втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Въпреки треньорската рокада и завръщането на Нестор Ел Маестро на мястото на Саша Илич, очакваният импулс в играта на ЦСКА София липсваше, и тимът допусна поражение с 0:4 на реванша в Румъния. След безличното представяне в двата мача, ЦСКА София отпадна безславно още на старта на участието си в европейските турнири с общ резултат 0:6.