+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

"Нефтохимик 2010" и "Дея Спорт" с победи в 14-ия кръг на Супер Волей

В следващия кръг "Дея Спорт" приема в зала "Младост" столичният гранд "Левски", а "Нефтохимик 2010" ще се изправи срещу шампионите от "Хебър".

В драматичен и пълен с обрати мач от 14-ия кръг в Супер Волей в Пазарджик бургаският "Дея Спорт" успя да спечели срещу шампиона "Хебър" с 3:2 гейма.Успехът е шести поред и общо девети за момчетата на треньора Франческо Кадеду.

Бургазлии играха максимално концентрирано и мотивирано и заслужено ликуваха в края. В отделните геймове резултатът е 21:25, 25:17, 25:22, 15:25 и 15:13 в тайбрека.

Съставът на "Дея Спорт": Георги Братоев - 3 точки, Николай Учиков- 20, Валентин Братоев -17, Тодор Вълчев - 9, Стефано Патриарка - 14, Стефан Чавдаров - 6 точки – Мартин Иванов- либеро /Самуил Вълчинов - 2 точки, Димитър Василев/.

Следващото сериозно предизвикателство за бургаските волейболисти е домакинският мач от междинния 15-ти кръг, когато в зала "Младост" ще гостува столичният гранд "Левски". Дербито е в сряда от 18:00 часа.

"Важна победа. Искам да запазим нивото за двубоя с "Левски", заяви Франчесо Кадеду след победата над "Хебър".

Също в мач от 14-ия кръг в Супер Волей.отборът на "Нефтохимик 2010" не остави никакви шансове на "Монтана" и спечели като гост с 3:0 гейма.

Снимка: Община Бургас

Тимът от Северозапада беше тотално надигран в трите части - 25:16, 25:17, 25:22.

Диагоналът Матей Михайлович завърши с 21 точки, а посрещачът Аксел Трухчев се отчете с 13 точки за успеха.За MVP в мача беше определен либерото на победителите Ивайло Лалов.

"Нефтохимик 2010" вече заема място в топ 4 с 30 точки.

В следващия 15-ти кръг в Бургас ще гостуват шампионите от "Хебър". Дербито е на 16 февруари, четвъртък, от 18:00 часа в зала "Младост".