+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Нефтохимик стартира с победа пролетния дял на шампионата

Бургазлии спечелиха с 5-0 пред пълните трибуни на Спортен комплекс „Нефтохимик“ в квартал Изгрев.

Нефтохимик разгроми Русокастро в първия си мач от пролетния полусезон в АОГ. Бургазлии спечелиха с 5-0 пред пълните трибуни на Спортен комплекс „Нефтохимик“ в квартал Изгрев. Зелените доминираха през целия мач и още от първите минути показаха, че интрига в мача няма да има.

Още в 9-тата минута Алекс Попов отправи силен далечен удар, но вратарят успя да отбие в напречната греда и топката излезе извън терена. Минута по-късно Попов беше спънат в наказателното поле и Славов от дузпа отбеляза първия гол в мача. В 13-тата минута зелените отбелязаха нов гол чрез централния си нападател Никола Атанасов, но попадението беше отменено поради засада. В 14-тата минута Алекс Попов вкара второто попадение след като открадна една топка пред наказателното поле на Русокастро. До края на полувремето голове отбелязаха Алекс Димитров с удар от малкото наказателно поле и Славов след нова дузпа за спъване на Исмаилов.

В началото на второто полувреме вратарят на гостите от Русокастро получи контузия и беше заменен принудително. В 70тата минута Славов оформи своя хеттик след нов гол от 11-метров наказателен удар. До края на мача зелените пропуснаха още няколко удобни положения за отбелязване на гол.

Нефтохимик: Тотев, Илчев, Славов, Кръстев, П.Николов, Славилов, Попов, Димитров, Исмаилов, Иванов, Атанасов

Голмайстори: Славов 10′ (д), Попов 14′, Димитров 40′, Славов45′ (д), Славов 70′ (д)