+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

"Нефтохимик 2010" взе 3:1 гейма срещу лидера в Суперлигата - "Хебър"

Бургазлии заявиха нови шампионски амбиции, обръщат поглед към евротурнирите.

Волейболистите от "Нефтохимик 2010" заявиха нови шампионски амбиции, след успех с 3:1 гейма срещу лидера в националната Суперлига - "Хебър" Пазарджик. Резултатът в отделните геймове е 25:17, 22:25, 25:16, 25:23.

Двубоят, който беше от 16-ия кръг предизвика голям интерес в спортна зала "Младост". Около 1300 зрители, сред които и кметът Димитър Николов аплодираха момчетата на треньора Николай Желязков.

Топреализатор в мача с 25 точки стана Николай Учиков. 207-сантиметровият диагонал записа 2 аса и 1 блокада. Младата надежда Георги Петров завърши с 10 точки/1 ас и 4 блокади/. След почти едномесечно лечение на контузия в глезена в игра за нашите се завърна Теодор Тодоров. Националът се отчете с 8 точки.

"Постигнахме важна победа срещу един стойностен отбор. Доволен съм. Вече сме на вълна евротурнири", заяви наставникът на бургаските волейболисти Николай Желязков. Мачът реванш срещу "Олимпиакос" от четвъртфиналите за купата на CEV е на 14 февруари в зала "Мелина Меркури".

В първата среща в Бургас, отборът на "Нефтохимик 2010" постигна ценна победа с 3:1 гейма срещу многократния шампион и настоящ лидер в първенството на Гърция.