+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Волейболните ни национали победиха и Холандия, отиваме на четвъртфинали

Българският национален отбол по волейбол пожъна трета победа в предварителната група А на Европейското първенство по волейбол за мъже 2015 и оглавиха класирането в групата. Това ги класира директно за четвъртфиналите, където ще се срещнат с Белгия или Германия.

Срещата между нашите момчета и холандците бе доста оспорвана до самия край на мача. Въпреки равностойното представяне на двата отбора превес взеха българските лъвове за крайното 3:2 (29:27, 20:25, 28:26, 23:25, 17:15).

Селекционерът Пламен Константинов започна с Владимир Николов, Георги Братоев, Тодор Алексиев, Николай Пенчев, Виктор Йосифов, Теодор Тодоров, и либеро Теодор Салпаров, като впоследствие в мача влязоха почти всички състезатели. Реализатор за победата на България стана Владимир Николов с 27 точки. Николай Пенчев завърши с актив от 15 точки.

Не без драма премина втория гейм, когато разпределителят Андрей Жеков бе контузен. За да бъде подменен, той трябваше принудително да бъде изваден от игра, като на мястото му да се появи Владислав Иванов.

Ситуацията доведе до оспорване от страна на холанците, което прекъсна срещата за повече от 10 минути. В крайна сметка въпросът бе разрешен, но тази пауза повлия негативно на българския тим и доведе до спад.

Следващият мач на нашите момчета ще се състои на 14-и октомври в Арена Армеец. Ден по-рано в столицата ще се изиграе осминафиналната среща между Германия и Белгия, която ще определи съперника на българските лъвове в следващата фаза.