+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Втора загуба за България в световните квалификации (видео)

Поражението е първо в историята на родния футбол от „Скуадра адзура“ на наш терен

Националният отбор на България по футбол записа втора домакинска загуба в световните квалификации, отстъпвайки с 0:2 пред Италия. Нападателят на Торино Андреа Белоти даде аванс на гостите след спорна дузпа в 43-ата минута, а резервата Мануел Локатели удвои в 82-ата минута, оформяйки крайния резултат.„Лъвовете“ имаха претенции за дузпа в 56-ата минута, когато Сенси игра с ръка в наказателното поле.

Поражението е първо в историята на родния футбол от „Скуадра адзура“ на наш терен, след като в предишните шест визити на италианците имахме две победи и четири равенства. Селекцията на Ясен Петров показа различно лице от това срещу Швейцария (1:3), като затрудни сериозно своя противник в голяма част от мача.

България остана без спечелена точка от двете си домакинства срещу фаворитите в групата.

БЪЛГАРИЯ - ИТАЛИЯ 0:2
0:1 Белоти 43'-д.
0:2 Локатели 82'

СЪСТАВИ:
БЪЛГАРИЯ: Пламен Илиев, Даниел Димов, Валентин Антов, Васил Божиков, Георги Костадинов, Сисиньо, Момчил Цветанов, Ивайло Чочев, Петър Витанов, Спас Делев, Андрей Гълъбинов

ИТАЛИЯ: Джанлуиджи Донарума, Алесандро Флоренци, Леонардо Бонучи, Франческо Ачерби, Леонардо Спинацола, Стефано Сенси, Николо Барела, Марко Верати, Федерико Киеза, Лоренцо Инсиние, Андреа Белоти