+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Англия срещу Италия на финала на Евро 2020

Възпитаниците на селекционера Гарет Саутгейт надвиха Дания след продължения с резултат 2:1

За първи път в историята си, националният отбор на Англия се класира на финал на Европейско първенство. Възпитаниците на селекционера Гарет Саутгейт надвиха Дания след продължения с резултат 2:1 във втория полуфинал на Евро 2020. Така Англия ще спори за трофея с тима на Италия.

Микел Дамсгорд откри с прекрасен гол от пряк свободен удар в 30 минута, но автогол на Симон Кяер в 39-ата възстанови статуквото. В герой за домакините се превърна Хари Кейн, който вкара победния гол в 104-ата минута, довкарвайки избита от вратаря дузпа.

На финала в неделя Англия ще търси първия си голям международен трофей от Мондиал 1966 срещу Италия. Срещата на стадион "Уембли" е от 22:00 часа българско време.