+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Два златни, 4 сребърни и един бронзов медал за бургаската класическа борба при юношите

Държавното първенство се проведе през уикенда в зала „Бойчо Брънзов“.

Серията от отлично представяне на бургаската школа по борба в различните възрастови групи продължи със спечелени 7 медала от класиците на държавното лично-отборно първенство за юноши до 20 години, което се проведе през уикенда в зала „Бойчо Брънзов“.

Шампион в кат.55 кг стана Айредин Хюсеин от клуб „Бургас“. Той беше определен за най-резултатен борец. Ивайло Иванов от клуб „Черноморец кл.борба“ в кат.82 кг също стана шампион. Той заслужи и приза за най-техничен борец. Сребърни отличия за клуб „Бургас“ спечелиха Антон Господинов в кат.52 кг, Борислав Петров в кат.72 кг и Николай Велев в кат.97 кг.

За „Черноморец кл.борба“ сребро заслужи Илия Чанев при 63-килограмовите, а бронзов медалист стана Петър Шулеков в кат. 67 кг. Айредин Хюсеин, Ивайло Иванов, Антон Господинов, Борислав Петров, Николай Велев и Петър Шулеков са възпитаници на Спортното училище „Юрий Гагарин“. В отборното класиране клуб „Бургас“ зае четвърто място със 71 точки, с точка по-малко от третия „Рилски спортист“ - Самоков.