+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Григор Димитров за първи път се класира сред най-добрите осем на „Ролан Гарос“

Поставеният под №10 българин се наложи със 7:6(5), 6:4, 7:6(3) над №8 в схемата Хуберт Хуркач от Полша. Срещата продължи 2 часа и 55 минути.Това е шеста победа от шест мача за Димитров срещу Хуркач.

Григор Димитров се класира за първи път в кариерата си за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис. Поставеният под №10 българин се наложи със 7:6(5), 6:4, 7:6(3) над №8 в схемата Хуберт Хуркач от Полша. Срещата продължи 2 часа и 55 минути.Това е шеста победа от шест мача за Димитров срещу Хуркач. С този успех Димитров пък записа победа №21 на Ролан Гарос и №90 в турнирите от Големия шлем. Българинът вече има и класиране за четвъртфиналите на всички турнири от Големия шлем.

Това е четвърта поредна победа за Григор на турнира при само един загубен сет. На четвъртфиналите Димитров ще играе срещу №2 в световната ранглиста Яник Синер от Италия или №79 Корентен Муте от Франция.

Димитров отрази две точки за пробив при 1:1 в първия сет срещу Хуркач, а при 5:5 навакса изоставане от 0-40 на собствен сервис. Така се стигна до тайбрек в първия сет. В него Григор поведе с 6-3 точки и от третия си сетбол спечели със 7-5 точки.Българинът проби за 4:3 във втората част и след 6:4 поведе с 2-0 сета.

Димитров проби за 2:1 в третия сет, а при 3:1 пропусна още един шанс за пробив. Хуркач стигна до първия си пробив в мача и изравни за 3:3. При 4:4 Григор пропусна два шанса за пробив и се стигна до втори тайбрек в мача. В него Димитров поведе 4-0, а при 6:3 точки стигна до три мачбола. Българинът затвори мача още при първата си възможонст и ще играе на четвъртфиналите в Париж.