+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Националките ни по волейбол си тръгнаха със загуба от Япония

Женският национален отбор на България напусна със загуба олимпийския квалификационен турнир в Япония.

Женският национален отбор на България напусна със загуба олимпийския квалификационен турнир в Япония. В последния ден нашите загубиха от Пуерто Рико с 1:3 (14:25, 25:20, 18:25, 12:25). Още преди двубоя нашите нямаха шанс да се класират за Париж 2024. В турнира победихме само Перу. Треньорът Лоренцо Мичели заведе на японска земя само млади състезателки, които да се обиграват в бъдеще.

През това лято тимът ни изпълни целите си – да остане в Лигата на нациите и да стигне четвъртфинал на Европейското първенство. Последният мач от олимпийската квалификация започна добре за България. Поведохме с 5:2, но допуснахме девет поредни точки за пуерториканките, което означаваше 5:11. До края на гейма не успяхме да се върнем в резултата и загубихме. Втората част беше най-силната за нас. Дръпнахме с 9:2 и не допуснахме на съперника да ни приближава. Най-опасно стана при резултат 21:18. Нашите обаче играха стабилно и завършиха гейма с 25:20. В третата част резултатът се движеше равностойно в началото. Когато водехме с 9:8, Пуерто Рико направи серия от четири точки. Така и не успяхме да стопим изоставането. В крайна сметка съперникът спечели с 25:18. Четвъртият гейм се оказа последен за България за 2023 година.

Рано Пуерто Рико поведе с 5:1, а после с 10:4. Нашите направиха серия и стигнаха до 9:11. Това беше последният момент, в който бяхме близо. Пуерто Рико поведе с 20:10, което беше отчайващо голям резултат. Напуснахме Токио със загуба с 12:25 в последния ни гейм.