+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Нефтохимик е на победа от нов финал

Най-резултатен за бургазлии бе Денис Карягин със 17 точки

Волейболистите на Нефтохимик (Бургас) поведоха в полуфиналните плейофи на Суперлигата, след като надиграха Левски (София) с 3:0 гейма като гост, в отделните части 25:20, 25:20, 25:21, в първия двубой помежду им.

Домакините от София започнаха силно, след което двата отбора продължиха равностойно. Нефтохимик обърна и поведе, впоследствие левскарите успяха да намалят дистанцията. Това обаче не бе достатъчно и гостите спечелиха без проблем откриващата част. Във втория гейм ситуацията бе идентична и авансът на бургаския тим се увеличи. Положението не бе по-различно и в третия гейм, в който атаката на Нефтохимик бе елементът с най-голяма важност за успеха.

Най-резултатен бе Денис Карягин със 17 точки (3 блокади), 10 добави Жани Желязков (2 аса). За съперника Александър Николов бе единственият с двуцифрен актив - 12 точки (1 блокада). Гордан Люцканов приключи с 8 точки.

В понеделник (5 април) е вторият двубой между двата тима. Той ще бъде в Бургас, а при победа Нефтохимик ще се класира за финал.