+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Стойка Кръстева ще се бие за златен медал в Токио!

Българката се класира за финал след категорична победа над представителка на домакините

Стойка Кръстева се класира по безапелационен начин за битката за златния медал на боксовия олимпийски турнир в Токио в категория до 52 кг, побеждавайки с 5:0 съдийски гласа (30-27, 30-27, 30-27, 30-27, 29-28) японката Цукими Намики. В събота сутрин  (8:15 часа българско време) Кръстева ще атакува олимпийската титла, а срещу нея ще застане водачката в схемата от Турция Бусе Наз Чакироолу, която спечели другия полуфинал със съдийско единодушие срещу Сяо Хоанг от Китайско тайпе.

"Треньорът ми Борислав Георгиев проучи идеално съперничката и му благодаря. Преди финала ще очаквам отново да разузнае съперничката", каза Кръстева след мача. Стойка Кръстева е първата наша боксьорка, която стига до финал на подобен спортен форум след 25-годишно чакане. За последно български боксьор стигна финал на Олимпийските игри в Атланта. Тогава Даниел Петров спечели златото в категория до 48 килограма, а Серафим Тодоров (57 кг) и Тончо Тончев (60 кг) грабнаха сребърни отличия.