+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Волейболистките ни с победа над Куба

Българският национален отбор по волейбол за жени постигна втора чудесна победа след като отнесе с 3:0 гейма Куба в мач от група "D" на турнира Гран При в Макао. Надпреварата е еквивалент на Световната лига при мъжете.

Момичетата на Марчело Абонданца се наложиха над противничките си с категоричното 25:8, 25:15, 25:16. Най-резултатна на нашия отбор бе Елица Василева, която отбеляза 14 точки за победата ни, като Добриана Рабаджиева се отличи с 11. Капитанката Страшимира Филипова добави 9.

Така преди последния мач на Китай сме зад тях в класирането в групата, тъй като китайките ни биха на старта на турнира. България ще участва в още две групи в следващите седмици и след тях за финалите в Япония ще се класират петте най-добри тима и домакинът Япония. Следващата група е в Пуерто Рико, а там освен срещу домакините играем и с Бразилия и Доминиканската република.