+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Четвърта поредна победа за ЦСКА на Радуканов

ЦСКА се наложи с 1:0 като гост на Пирин Благоевград в последната среща от 13-ия кръг на А група и записа четвъртата си поредна победа по ръководството на новия наставник Милен Радуканов.

ЦСКА се наложи с 1:0 като гост на Пирин Благоевград в последната среща от 13-ия кръг на А група и записа четвъртата си поредна победа по ръководството на новия наставник Милен Радуканов. Червените откриха резултата при първата по-сериозна опасност в мача. Спас Делев бе изведен сам срещу вратаря Благой Макенджиев и с точен изстрел в обратния ъгъл на вратата бившият футболист на Пирин откри резултата, въпреки че домакините имаха претенции за засада при извеждащия пас към Делев.

До края на първата част пропусни направиха голмайсторът Делев, който при всяко докосване бе освиркван и обиждан от феновете на бившия си тим, а Борис Кондев и Станислав Костов не успяха да вкарат за домакините. Пирин можеше да изравни в 54-ата минута, когато опасен удар на Александър Башлиев с глава, бе избит от голлинията от защитник в червено. В 67-ата минута се получи странна ситуация в наказателното поле на орлетата, когато след едниноборство между Спас Делев и Башлиев беше отсъдена симулация на Делев и му бе показан жълт картон, преди топката да отиде в Александър Тонев, който я вкара във вратата на Пирин, но гол не бе зачетен.

Осем минути преди края Спас Делев реши да се прави на Диего Марадона и да вкарва гол с ръка. Тази негова проява обаче бе забелязана от съдията Георги Кабаков и той му показа втори жълт картон. Въпреки че в последните минути бяха с човек повече, играчите на Костадин Ангелов не успяха да създадат сериозна опасност пред вратата на Райс Мболи, от която да изравнят резултата. С третия си последователен успех в първенството ЦСКА се изкачи на шесто място в А група с актив от 22 точки от 13 срещи. Пирин се смъкна на 13-о място с 10 точки, само с две повече от последния Видима Раковски. Източник:Gong.bg