+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

България надигра Италия за втора победа на Игрите в Баку

Българският национален отбор по волейбол записа втора поредна победа в Група В на Европейските игри в Баку. "Лъвовете" разгромиха Италия с 3:1 (25:21, 22:25, 34:32, 25:19) и записаха 3 точки в актива си. След снощния мач нашите момчета заеха второ място в групата, след лидера Русия.

Българският национален отбор по волейбол записа втора поредна победа в Група В на Европейските игри в Баку. "Лъвовете" разгромиха Италия  с 3:1 (25:21, 22:25, 34:32, 25:19) и записаха 3 точки в актива си. След снощния мач нашите момчета заеха второ място в групата, след лидера Русия.

Отбора ни доминира през по-голямата част от срещата. Проблемен се оказа вторият гейм, който нашите момчета изгубиха с 22:25. Тртата част се оказа доста оспорвана, но "лъвовете" не се отказаха и в крайна сметка я записаха в своя полза.

Много силен двубой изигра централният блокировач Николай Николов, който стана топреализатор с 24 точки (7 блокади, 3 аса, 67% в атака). Успешен дебют в официален мач с националната фланелка пък направи 20-годишният диагонал Велизар Чернокожев. 212-сантиметровият талант остана на полето през цялото време и реализира 15 точки за успеха (50% в атака).

Валентин Братоев също се представи на високо ниво и заби 16 точки (52% позитивно, 24% отлично посрещане, 45% в атака). Силно включване от резервната скамейка направи капитанът Тодор Алексиев, който се появи на полето в третия гейм и приключи мача с 8 точки (50% позитивно, 25% отлично посрещане, 44% в атака).

Българските волейболисти ще играят отново в четвъртък. Тогава те ще се изправят срещу отбора на Германия, който в момента заема третото място в групата.