+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Отлично представяне за възпитаниците на „Киокушин Спирит” - Бургас в Турция

Девет златни, три сребърни и четири бронзови медала спечелиха бургаските каратеки.

Отлично представяне на възпитаниците на СКК „Киокушин Спирит” - Бургас с треньор световната шампионка на ката сенсей Гергана Апостолова-Костова. Девет златни, три сребърни и четири бронзови медала спечелиха бургаските каратеки, чиято подготовка бе в базата на Спортен център „Аякс“.

Събитието, което се проведе на 23 и 24 септември, бе по инициатива на представителя на ИКО за Турция - сенсей Омер Дюран. В него взеха участие около 260 състезатели от седем държави.

Отборът на ИКО-България участва с 39-ма състезатели, сред които 13 бяха представители на бургаския клуб.

Вторият ден състезанието започна със семинар, който се проведе под ръководството на Шихан Емил Костов. Изключителен успех пожъна българския отбор, който спечели 17 златни, 11 сребърни и 12 бронзови медали на “3rd Esat Delihasan International Kyokushin Cup” в Бурса, Турция.

Шампионите на БКА-ИКО България, представители на СКК „Киокушин Спирит”, класирали се на призови места са:

Анабел Атанасова - (Мм 10-11) - 3-то място - ката;
Георги Балев (Младежи) – 3-то място кумите -65 кг.

Любомир Янев (ЮМВ) загуби на квалификациите. Сенсей Гергана Апостолова-Костова, сенсей Зихни Хасанов, сенсей Цветелин Христов, сенпай Живко Желев, сенпай Ангел Чорбов, сенпай Зорница Костова и сенпай Валентин Желев участваха в съдийството на състезанието.

Шихан Емил Костов бе поставен от Директора на Международния отдел на ИКО - шихан Горай, за официален наблюдател на състезанието.