+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Португалия ликува с купата на Евро 2016

Португалия е новият футболен шампион на Европа. Иберийците победиха Франция с 1:0 след гол на Едер в 109-ата минута и за първи път вдигнаха трофей от този ранг. Петлите пък записаха първата си загуба на финал при домакинство от 1960-а година.

Капитанът на Португалия - Кристиано Роналдо излезе от игра още в 23-ата минута заради контузия. И макар в началото липсата му да се усещаше, отборът на иберийците бързо се съвзе. В редовните 90 минути голови положения не липсваха и за двата отбора, но резултатът остана 0:0.

Още в началото на продълженията Роналдо напусна скамейката, за да окуражава отбора си. Някои от коментаторите дори се пошегуваха, че се е превърнал в "резервен треньор", тъй като звездата категорично отказа да седне на мястото си до края на играта.

Моментът на триумф дойде в 109-ата минута, когато топката на Едер намери очертанията на френската врата. Победният гол е и първият за футболиста в турнир от тази величина.