+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Стефани Чучукова от град Ахелой спечели детски шахматен турнир в к. к. Златни пясъци

Първо място при момичетата до 16 г. и победител в генералното класиране в турнира стана Стефани Чучукова от град Ахелой (ШК “Бургас 64”).

В края на м. август 2021 г. в к. к. Златни пясъци се проведе 46-ият Детски шахматен турнир „Морско конче“. Общо 120 деца от над 20 клуба взеха участие със свои представители, разпределини в 10 възрастови групи.

Първо място при момичетата до 16 г. и победител в генералното класиране в турнира стана Стефани Чучукова от град Ахелой (ШК “Бургас 64”). Тя печели златния медал и шампионската титла на престижното състезание за втора поредна година. През последните 3 месеца младата шампионка повиши международния си рейтинг с 430 единици, което е рекордно постижение за толкова кратък период.

Сред множеството успехи на Стефани Чучукова са: Първо място при жените в шахматен турнир “Купа Абритус” гр. Разград; Златен медал до 16 години и първа при жените в шахматен турнир “Национална индивидуална купа VII Мемориал Стоян Иванов” гр. Шумен; Три сребърни медала на блиц, рапид и стандартен шах за девойки до 16 години и награда за първо място до 15 години от ДИП – Асеновград; 1-во място за девойки до 17 г. в турнира “Купа Траяна” в гр.Стара Загора и други.

Поздравления за Стефани Чучукова и пожелания за още много успехи, победи и титли!