+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

"Нефтохимик" и "Несебър" ще спорят за Pomorie Cup 2016

Турнирът за Купата на Поморие излъчи и втория си финалист вчера. Срещу отбора на "Нефтохимик" Бургас на 13.02.2016 г. ще се изправи тимът на „Несебър”, след победа с 2:0 над „Созопол”.

Турнирът заКупата на Поморие излъчи и втория си финалист вчера. Срещу отборана "Нефтохимик" Бургас на 13.02.2016 г. ще се изправи тимътна „Несебър”, след победа с 2:0 над „Созопол”.

И двата голабяха реализирани през първото полувреме, като Трайо Грозев откри в 25-таминута с премерен удар от границите на наказателното поле, а Нуретин Пюскюлюудвои при попадение с глава.

През вторатачаст на играта съставът на „Созопол” притисна съперника в неговата половина, норядко създаваше чисти голови положения. Осем минути преди края Васил Калояновможеше да намали разликата от дузпа, но тя бе спасена от вратаря Росен Андонов.

Така “Несебър”завърши първи в група “Б” с 6 точки, “Созопол” – с 3, а ”Лудогорец II” – с 0.Вече еизвестна и програмата за последния ден на турнира Pomorie cup 2016,когато ще се играят мачовете за разпределение местата в крайното класиране:

- 13.02.2016г. /събота/, 11.00 часа – за V  и VI място ще играят ПФК “Спартак” Плевени ПФК “Лудогорец II” Разград;

- 13.02.2016г. /събота/, 13.00 часа – за III и IV място се срещат отборите на ОФК “Поморие”и ФК “Созопол”;

- 13.02.2016г. /събота/, 15.00 часа – Финал за Купата играят ПФК “Нефтохимик” Бургас и ОФК“Несебър”.

Организаторитена турнира – Община Поморие и общински футболен клуб "Поморие" канят всичкипривърженици на отбора да заповядат на стадиона, за да подкрепят любимия тим.