+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

"Нефтохимик 2010" се класира за полуфиналите на Суперлигата

Бургазлии спечелиха отделните части в Разлог съответно с 27:25, 25:23 и 25:22.

Отборът на "Нефтохимик 2010" се класира за полуфиналите на Суперлигата след резултат 3:0 гейма във втория мач срещу "Пирин". Бургазлии спечелиха отделните части в Разлог съответно с 27:25, 25:23 и 25:22.

Основните точконосители в мача бяха Николай Николов с 14, Валентин Братоев - 13 и Жани Желязков - 12. Отлично се включи младата надежда на родния волейбол Георги Петров. 18-годишният бургазлия се появи на полето като резерва и завърши с 9 точки, при 73-процентова успеваемост в атака.

Първата среща също завърши с успех на бургазлии с 3:1. В полуфиналните плейофи се играе до 3 победи от 5 мача. Съперник на "Нефтохимик 2010" ще бъде ЦСКА или "Тетевен Волей". В първата среща "червените", които завършиха първи в класирането от редовния сезон, спечелиха в София с 3:0 гейма. Вторият двубой в Тетевен е тази вечер, 20 март /понеделник/.