+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

България победи Испания с 3:1

България победи Испания с 3:1 в първия мач от група „Q” на ¼ финалната фаза на Световното първенство по волейбол за мъже.

България победи Испания с 3:1 в първия мач от група „Q” на ¼ финалната фаза на Световното първенство по волейбол за мъже, съобщи ИА "Фокус". Срещата се игра в зала "Нелсън Мандела Форум" във Флоренция.

Първият гейм започна много оспорвано, като двата отбора вървяха точка за точка. Първото техническо прекъсване дойде при 8:7 в наша полза. Испанците продължиха със силната си игра в защита, и също така печелеха много точки от „блокаут”. Все пак, и при второто прекъсване, България водеше с 16:15. След него, мощната атака на нашите се развихри и поведохме с 20:15, като главен принос имаха Матей Казийски и Андрей Жеков. При 24:20, изпуснахме първата точка за спечелване на гейма, но след това испанците биха сервиса си в аут. Частта приключи 25:21.

Вторият гейм започна силно за българите, които поведоха с 5:2. Стигна се и до категоричната разлика от 12:6, преди европейския шампион от 2008 г. да се събуди. След серия от пет поредни точки, подпомогната и от наши грешки, Испания водеше с 16:15 на второто прекъсване. Последваха оспорвани моменти, като България така и не можеше да стигне до изравняване. Атаката на Казийски крепеше националите в гейма. Все пак, се стигна до 22:22 след блокада на Алексиев. Испанците изпуснаха две точки за затваряне на гейма, след атака на Казийски и грешка от сервис. България затвори частта за 27:25, след перфектна блокада.

През по-голяма част от третия гейм, Испания поддържаше преднина от 2-3 точки. Първото прекъсване дойде при 6:8, а на второто изоставахме с 15:16. Последва равностойна игра, като двата тима си разменяха точки. Все пак, Испания дръпна отново с две точки за 23:21. Защитата им продължаваше да е на ниво, но Тодор Алексиев я проби за 23:23. Последва прекъсване от треньора на иберийците. След нея, Сауседо би в аут, за да дойде първия ни мачбол, който обаче изпуснахме. Последва грешка от сервис на Испания, и втора точка за спечелване на двубоя. Отново упоритите испанци спасиха. Дойде и трета възможност за затваряне на срещата, но сервисът на Йосифов отиде в мрежата. След трите спасени мачбола, испанците се окопитиха и спечелиха гейма, 28:26.

В четвъртата и последна част, разликата в класите си пролича. Съперникът, явно изморен от трилъра в предишната част, не можаха по нищо да се противопоставят на България. Първото прекъсване дойде при разлика от 4 точки в наша полза, а до второто вече водехме с осем, 16:8. При 24:16, нашите изпуснаха два мачбола, но все пак Тодор Алексиев затвори мача с 25:18.