+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Волейболистите ни разгромиха Германия, отиват на полуфинал

Националният отбор по волейбол на България разгроми съперника си в четвъртфиналите на Европейското първенство - Германия. След убедителната победа от 3:0 (25:19, 25:23, 25:23) нашите момчета си уредиха среща с Франция на полуфиналите.

Националният отбор по волейбол на България разгроми съперника си в четвъртфиналите на Европейското първенство - Германия. След убедителната победа от 3:0 (25:19, 25:23, 25:23) нашите момчета си уредиха среща с Франция на полуфиналите.

Отборът посвети победата над Германия на големия мъж Николай Пенчев, който загуби баща си в навечерието на мача, но се върна в строя и изигра феноменална среща. Теодор Салпаров не успя да се възстанови от контузията в бедрото при победата над Холандия и като либеро излезе Владислав Иванов.

Междувременно, Франция стигна до полуфинала след успех с 3:1 (25:22, 25:23, 14:25, 25:20) над Сърбия. Другият полуфинал е Италия – Словения. Мачът между България и Франция ще се играе в събота (17 октомври) от 20,45 часа в зала „Арена Армеец” в София.